ZLATÁ KOTVA Praha - kdo jsme

O nás

Kdo nás vede

Kde nás najdete

Kdy se scházíme

Co to stojí

Kontakty

O nás

Zlatá kotva má bohatou a pestrou historii. Vznikla jako oddíl vodních skautů v roce 1969 a v průběhu doby několikrát změnila formu. V současnosti je registrována jako zapsaný spolek. Jejím cílem vždycky byla, a dodnes je, výchova dětí ve skautském duchu a účelné trávení jejich volného času.
V současnosti má Zlatá kotva dva dětské oddíly - Volavky a Albatrosy.
členové těchto oddílů mohou, pokud chtějí, být současně také členy Junáka v rámci 33. oddílu vodních skautů, což jim umožňuje účastnit se celostátních skautských akcí a závodů.

Jsme vodáci. Nejsme vysloveně sportovní oddíl, na vodu jezdíme pro radost a hlavní naší náplní je vodní turistika. To znamená, že členové oddílů se postupně zdokonalují v jízdě na různých plavidlech, počínaje pramicemi, přes rafty až ke kánoím a kajakům, tak, aby byli schopni v případě zájmu splouvat i technicky náročnější řeky. Samozřejmou součástí takové přípravy jsou pravidla bezpečného chování na vodě a pro starší také základní záchranné techniky. Najdeme-li vhodnou soutěž, nebráníme se ani srovnávání s ostatními.

Jsme dětský oddíl, což je něco jiného než kroužek, který dítě učí jen jednu konkrétní dovednost. Naše aktivity jsou velmi různorodé. Dokud je vhodné počasí, scházíme se v loděnici každý týden, ale ani tam nejsme celou dobu jen na vodě. V zimě chodíme do klubovny nebo do parku v Podvinní, kde si především hrajeme. Organizujeme pěší nebo cyklistické výlety i další akce plné her a soutěží, hrajeme deskové hry, chodíme lézt, o jarních prázdninách jezdíme na hory a v létě na letní tábor, který bývá zpravidla jeden až dva týdny na naší táborové základně na Vysočině a týden vodácký puťák

Jsme skauti. Sice si moc nepotrpíme na vnější projevy skautingu, ale řídíme se skautskými ideály.
Cíleně rozvíjíme vlastnosti dětí, které jsou důležité pro jejich budoucí uplatnění a které je škola neučí. Podporujeme samostatnost, odpovědnost, tvořivost. Učíme děti spolupracovat. Systém naší práce je založen na skautských principech - základem činnosti je dobrá parta dětí různého věku, kde se mladší učí od starších. Při pestré činnosti si každý najde své místo a oblast, ve které dokáže vyniknout.
Vycházíme ze skautských i oddílových tradic, ale přitom využíváme moderní metody a technologie.


Podívejte se taky na fotky co děláme


Stanovy Zlaté kotvy

     nahoru

Kdo nás vede

Pony       Jaruška   Kiki      Bebe         David         Jenda        

     nahoru

Kde nás najdete

Klubovnu máme v Praze 9, kousek od zastávky metra Vysočanská, hodně blízko krásného parku s několika hřišti, které při schůzkách využíváme.
Loděnici máme na samé špičce Libeňského ostrova (Na Staré Plavbě). Děti v našich oddílech však pocházejí z celé Prahy.


Adresa přístavu: 1
Klub vodních motoristů
Stará plavba II
Libeňský ostrov
Praha 8Adresa klubovny: 2
Sokolovská 310
Praha 9


     nahoru

Kdy se scházíme

Volavky

schůzky každé úterý od 17:00 do 19:00
Volavky jsou oddíl děvčat od 8 let. Program je spíš tvořivější, klidnější hry, víc komunikativní, kooperativní.

Albatros

schůzky každý čtvrtek od 17:00 do 19:00
Albartos je oddíl pro kluky zhruba od 9 let. Program je trochu živější, obsahuje víc pohybových aktivit a her.
     nahoru

Co to stojí

Členský příspěvek je 1000 Kč za pololetí.

V rámci něj je 1 x týdně schůzka Na schůzce je využíváno sportovní vybavení a vybavení klubovny - hry, knihy, výtvarný materiál, apod. a o děti se starají kvalifikovaní vedoucí.
V loděnici je k dispozici základní vodácké vybavení - lodě, pádla, vesty a kvalifikovaní vodáčtí instruktoři.

Pokud se člen chce účastnit i dalších akcí (výletů, táborů), platí účastnický polatek, který slouží výhadně k uhrazení nákladů akce.
Nikomu nehradíme žádné mzdy, všichni naši vedoucí jsou dobrovolníci, s dětmi pracují zdrama a sami také platí účastnické poplatky.
Proto můžeme naše akce nabízet za nižší ceny, než komerční subjekty.

     nahoru

Kontakty

mail: zlata.kotva@seznam.cz

tel: 728 118 990

poštovní adresa: Na Kindlovce 8, 182 00 Praha 8

kontakty na vedení:
     

Home